FYZIOTERAPIE

Výuka se zapojením odborníka z praxe do výuky v ZŠ – FYZIOTERAPIE
     V rámci projektu „Zapojení odborníka z praxe do výuky v ZŠ“ byla v pátek 13. 12. 2019 realizována výuka přírodopisu v osmé třídě s fyzioterapeutkou Mgr. Eliškou Maixnerovou.
     Nejprve proběhla diskuze o tom, v jakých povoláních jsou potřeba znalosti z biologie (přírodopisu) a žáci byli seznámeni s významem fyzioterapie. Další část výuky byla věnována vadám páteře a prevenci vzniku vad. Při úvodní diskuzi na uvedené téma děti využily znalostí z hodin přírodopisu, poté se dozvěděly i informace o možnostech vzniku různých vad v běžném životě.
     V druhé části výuky si děti vyzkoušely různá praktická cvičení a základní způsoby masáží.
     Velká část žáků ve třídě jsou sportovci, někteří z nich už měli zkušenosti s prací fyzioterapeuta a tomu odpovídaly i zvídavé dotazy, které paní fyzioterapeutce kladli. Výuku paní fyzioterapeutky děti odměnily potleskem a z toho jednoznačně vyplývá, že je výuka zaujala.

Daniela Krátká

 

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.