Vánoční jarmark 9. třídy

I když je pátek třináctého označován za den smůly, nám se toho dne náramně dařilo. Dostali jsme totiž šanci prodávat na městských trzích, a tím si přivydělat peníze na potřebné věci.
Ze začátku to pro nás nevypadalo vůbec dobře, nestíhali jsme vybalovat výrobky a počasí nám taky nepřálo. Bylo pár stupňů pod nulou a foukal silný vítr. Několikrát nám odlétl plakát s nápisem naší školy, a ani cenovky nezůstávaly tam, kde měly.

Nakonec jsme to do dvou hodin všechno stihli připravit. Každou hodinu chodili noví prodavači. Ve stánku nikdy nebyla nuda a překvapivě ani zima. Zákazníci se jenom hrnuli. Skoro každý, kdo nás navštívil, si něco odnesl. Dokonce nás přišlo podpořit i několik učitelů a za to jim patří velké poděkování.

Kolem čtvrté hodiny nám náladu zvedly koledy a vánoční písně, které zpíval pěvecký sbor Notičky. Navečer začalo ještě sněžit. Každý prodával s radostí a strávený čas byl pro všechny velmi příjemný.

Ten den se nikdo ani nemusel bát, že by umíral hlady. Ochutnali jsme výborné trdelníky a spoustu cukroví. Nepřišli nás ovšem podpořit jenom učitelé, ale taky rodiče, sourozenci, prarodiče a kamarádi.

Večer se chýlil ke konci a náměstí se začalo vyprazdňovat. Nakonec nám zbylo pár věcí, které jsme rychle stihli zabalit, a v 19 hodin jsme předali uklízený stánek. Celkově jsme si prodejem našich výrobků vydělali 4.813Kč.

Děkujeme Kulturnímu centru Lanškroun za poskytnutí nabídky a paní ředitelce Daně Krátké a učitelskému sboru za podporu. Díky patří paní učitelce Kmentové, Křenkové a paní psycholožce Kamile Barlow za věnované dárečky a naší třídní učitelce za pomoc. Největší díky ale patří našim spolužákům, kteří nic nenechali na poslední chvíli a vyrobili opravdu krásné výrobky.

Za 9. třídu Anna Vlčková a Marika Šilarová

 

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.