Festival vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji

Festival vědy a techniky je soutěž pro děti základních a středních škol, jejímž cílem je podněcovat co nejvíce talentovaných dětí k odhalování a rozvíjení tvůrčích schopností prostřednictvím řešení konkrétních vědeckých a technických projektů. Letos se konal již      XIII. ročník této soutěže a žáci z naší školy se soutěže tradičně zúčastnili. Tentokrát se podařilo žákům ve spolupráci s pedagogy vytvořit  čtyři vědecké projekty, a to:
1. Coca Cola – Štěpánka Rubešová, Klára Knollová (IX. třída)
2. Ploché nohy – Anna Vlčková (IX. třída)
3. Mikroklima učeben – Karolína Rubešová (VII. A)
4. Jak nejúčinněji vařit vodu v rychlovarné konvici – Veronika Reslerová (VIII. A) a Filip Resler  (V. A)
Ve středu 5. 2. 2020 proběhlo v Lanškrouně okresní kolo této soutěže pro okresy Ústí nad Orlicí a Svitavy. Všechny naše projekty shledala porota natolik zajímavými, že jejich autoři postoupili do krajského kola, které se bude konat v březnu v Pardubicích. Všem soutěžícím držíme palce!

Daniela Krátká

.