Okresní kolo olympiády v anglickém jazyce

Rok se sešel s rokem a na dva žáky naší školy čekal nelehký úkol – obstát v okresním kole olympiády v anglickém jazyce. Těmi dvěma žáky mám na mysli Damiána Slanaře ze 7. A a Sofii Marcovou z 8. B. Očekávání byla veliká jak ze strany dětí, tak i učitelů.
A tak jsme ráno 18. února 2020 společně vyrazili do našeho okresního města Ústí nad Orlicí. Po nutné prezenci na žáky čekal poslechový a lexikální test. Damián je mladší, proto soutěžil v kategorii I. A, Sofie v kategorii II. A. Následovalo vytrvalé čekání na ústní pohovor s porotou.  Sofie přišla na řadu jako devátá, Damián až třináctý a nervozita každou minutou sílila.
O půl 12. byli všichni účastníci olympiády vyzkoušeni. V mladší kategorii se utkalo 14 žáků, ve starší se sešlo 19 konkurentů. A jak dopadla naše želízka v ohni? Damián nám udělal velikou radost. V nelehké soutěži získal 5. místo s vědomím, že od třetí příčky zůstal vzdálen jen o jeden a půl bodu.  Sofie bohužel obsadila až 14. místo. Třeba jí příští rok zůstane štěstí víc nakloněno.
Oběma žákům děkujeme za reprezentaci a přejeme hodně úspěchů v dalším studiu angličtiny.

Mgr. N. Semerádová

.