Vážení rodiče,

ve dnech 27. a 28. února 2020 bude Kino Lanškroun promítat dokumentární film V síti. Široké veřejnosti bude nabídnuta neupravená verze nevhodná divákům do 15 let (na plakátu je však uvedeno mládeži do 12 let nevhodné). Pokud ale budete mít zájem zhlédnout film s vašimi dětmi, které jsou mladší než 15 let, bude to podle slov pana Tomáše Kopeně možné.
Dne 19. března 2020 zhlédnou žáci naší školy (dívky i chlapci ze 7. – 9. třídy) upravenou verzi V síti: Za školou. Dokument je doplněn o praktické návody a komentáře tří hereček (protagonistek filmu), které si zkušeností se sexuálním obtěžováním na internetu samy prošly, a je vhodný pro mládež od 12 let.
Tímto dokumentem byla odkryta jen špička ledovce závažného problému, který se, bohužel, na sociálních sítích běžně děje. Je potřeba o této hrozbě s dětmi mluvit dříve, než se něco děje.

Mgr. N. Semerádová, metodik prevence

.