Tiskne celé Česko a také Dobrák

Koncem března se naše škola přihlásila k občanské iniciativě Tiskne celé Česko, její hlavní aktivitou je výroba obličejových ochranných štítů pro zdravotníky. Největším problémem byl filament pro tisk, který jsme neměli a na jehož dodávku jsme čekali. Tisku se skvěle zhostil Mgr. Vladimír Cacek, 3D tisk se postupně rozběhl a nabral na obrátkách. V současné době jsme odeslali dvě zásilky po 20 výtiscích. Podle dostupných informací projekt Tiskne celé Česko rozdal devátým dnem už 5693 kusů štítů, takže předpokládám, že se dané číslo již navýšilo.

Toto není jediná aktivita, která je na Dobráku realizovaná. Pan učitel Cacek také tiskl na 3D tiskárně tzv. zakladače na šití tkanic k rouškám. Moje kolegyně z řad pedagogických pracovníků, ale i některé žákyně z naší školy se zapojily do šití roušek ve velkém. Všem, kteří nyní jakýmkoli způsobem pomáhají druhým, patří mé poděkování. V závěru bych chtěla popřát nám všem, ať jsme zdraví a současnou situaci zvládneme co nejlépe.

D. Krátká, ředitelka školy

 

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.