1. září na Dobráku


Začátek nového školního roku netrpělivě očekávali nejen prvňáčci, ale také jejich starší spolužáci a všichni pedagogové. Vždyť s některými žáky se neviděli téměř šest měsíců.
Slavnostní zahájení se nekonalo před školou, jak u nás bývá zvykem. Žáci se scházeli přímo ve svých kmenových třídách, kde je očekávali třídní učitelé. První třídy přivítalo vedení školy a 39 novým žáčkům paní ředitelka popřála hodně jedniček, samé pochvaly a úspěchy, ale také nové kamarády. Rodičům pevné nervy, velké množství trpělivosti a zároveň i to, aby si nejbližší náročné chvíle se svými potomky užili, protože tyto okamžiky rychle utečou a nevrátí se.
Co nám všem přinese nový školní rok, jaký bude? To je pro nás všechny velkou záhadou, ale věřme tomu, že nám bude nakloněný a budeme moci do školy chodit celých deset měsíců.

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.