Beseda o jaderné energii

V měsíci říjnu proběhla na naší škole každoroční beseda o energetice, kterou pořádala Agentura J.L.M. Přednášejícím byl Doc. Ing. Jaroslav Zeman, CSc. z fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské z ČVUT Praha.

Besedy o energetice se zúčastnili žáci deváté třídy. Cílem bylo poskytnout mladým lidem přístupnou formou a v rozsahu odpovídajícím jejich úrovni vzdělání a myšlení věcné a korektní informace o jaderné energetice, dále pokusit se je inspirovat k zamyšlení nad touto problematikou. Přednášející vysvětlil fungování jednotlivých typů elektráren, jejich výhody a nevýhody. Rovněž vysvětlil zajištění bezpečnosti jaderných elektráren a na konkrétních příkladech ozřejmil, jak může každý z nás energií šetřit. Praktické ukázky s dozimetrem předvedl pracovník pořádající agentury Tomáš Hejl.

Mgr. Resler Pavel

Další fotografie naleznete zde (facebook).