Otvírání Slabikáře


Maminky a tatínkové,
teď nám držte pěsti.
Při plnění všech úkolů
ať máme jen štěstí.
Ať získáme malý klíček
– zlatý klíček kouzelníček!

Tento pokřik se ozýval ve středu 25. 11. 2020 dopoledne z prvních tříd naší školy. Děti totiž soutěžily o klíč, kterým si odemkly Slabikář. V tomto klání nás bohužel letos nemohli přijít aktivně podpořit rodiče, prarodiče a další příbuzní, na které jsme se těšili. Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci (COVID 19) to nebylo možné. Chtěli bychom však všem dospělákům poděkovat. Bez jejich pomoci a aktivního přístupu k on-line výuce by naše slavnost vůbec neproběhla. Společným úsilím se nám totiž podařil téměř zázrak. Děti se naučily číst první slabiky! Ještě jednou velký dík Vám všem.
Pro získání velkého zlatého klíče musely děti splnit pět úkolů od královny Abecedy I. z Písmenkového království. Všichni se s nadšením vrhli do jejich plnění. Vybojovali pět malých klíčků, které vyměnili za jeden velký. Zlatým klíčem pak odemkly zbrusu nový slabikář.
Přejeme malým začínajícím čtenářům mnoho krásných chvil nad zajímavými knihami.

MAKOŠ

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.