Bobřík informatiky 2020

Letos proběhl už třináctý ročník soutěže Bobřík informatiky. Jedná se o předmětovou soutěž, podporovanou Ministerstvem školství, kterou pořádá katedra informatiky Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity. Je zde snahou otestovat znalosti žáků základních i středních škol a prověřit, jak jsou připraveni na řešení otázek v oblasti algoritmizace, problémů digitální gramotnosti a porozumění informacím. Soutěž je rozdělena do pěti věkových kategorií, od čtvrťáků základních škol po maturitní ročníky středních škol, a probíhá formou on-line testu. Letošní ročník byl specifický v tom, že žáci nesoutěžili ve škole, ale doma.
Ve třech věkových kategoriích pro základní školy se již po několikáté zúčastnila i naše škola. Nejúspěšnějším řešitelem se z naší školy v kategorii Mini se stala Lišková Kateřina, Magdalena Novotná a Michal Cink, kteří získali maximální počet bodů (192). V kategorii Benjamin získala nejvíce bodů Natálie Hajzlerová a Kateřina Krátká (180). Nejúspěšnějším řešitelem v nejstarší kategorii Kadet se stal Marek Hanyš (160).

Cacek

 

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.