Logická olympiáda

Také v letošním školním roce proběhla Logická olympiáda, což je soutěž pořádaná Mensou České republiky. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.
Do soutěže se letos zaregistrovalo 63 770 soutěžících ze 3143 škol. Z naší školy se přihlásilo celkem 9 žáků.
V kategorii A (3.-5. ročník ZŠ) se do soutěže zapojilo 12509 řešitelů, z toho v Pardubickém kraji 715. Ze třech našich účastnic (D. Flídrová, M. Novotná a V. Hanáková) se do krajského kola podařilo postoupit Daniele Flídrové z 5.A a Veronice Hanákové ze 4.B. Danielka byla úspěšná i v kole krajském, kde obsadila 5. místo a postoupila do finále 13. ročníku Logické olympiády, které se v letošním roce konalo z důvodu vládních omezení rozděleně v jednotlivých krajích a proběhlo v pondělí 14. 12. 2020 v Pardubicích. Ani v celostátním finále se neztratila a obsadila krásné 29. místo z celkového počtu 66 účastníků této kategorie. Gratulujeme!!!
V kategorii B (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ) do soutěže zapojilo 16876 řešitelů, z toho v Pardubickém kraji 1030. Na naší škole se základního kola zúčastnilo celkem 6 žáků: Kryštof Jirásek, Kristýna Langerová a Veronika Reslerová z 9.A, Veronika Kylarová z 8.A, Ondřej Olenočin z 8.B a Filip Resler z 6.A. Přestože se nikomu z nich nepodařilo postoupit do krajského kola, všichni byli mezi 75 % nejlepších řešitelů.
Přejeme všem soutěžícím mnoho úspěchů v dalších soutěžích.

Mgr. Gabriela Reslerová

 

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.