Rukavičkový den

teplíčko mu dopřeju.
Kamarádka čepice
nebojí se vánice.

Touto hádankou jsme začínali 15. ledna vyučování. Děti již od sv. Martina netrpělivě vyhlížely sníh a po Vánocích se konečně sněhové nadílky dočkaly. A protože na sněhu nesmí chybět rukavice, čekal nás v pátek RUKAVIČKOVÝ DEN. Děti doplňovaly do křížovky povolání, při kterých se rukavice používají, skládaly z písmenek zimní slova, pracovaly s pohádkou O ztracené rukavičce. V matematice hledaly podle výsledků druhou rukavičku do páru nebo věšely mokré rukavice na šňůru podle velikosti. Na vlastní kůži si vyzkoušely, že v rukavicích není snadné pracovat (uchopení či sbírání předmětů, podpis na tabuli). Počasí bylo toho dne opravdu mrazivé, takže děti při častém větrání pracovaly v rukavicích velice rády. Za zvládnutí všech nástrah a úkolů dostaly pochvalný list a malou odměnu.

Učitelky z 2. tříd