Dějepisná olympiáda

V letošním školním roce probíhá již 50. ročník dějepisné olympiády. Soutěž je určená zájemcům o historii, je jednotná pro celé území České republiky a je organizována ve dvou kategoriích a ve čtyřech soutěžních kolech. I. kategorie je určena žákům 8. a 9. ročníků základních škol, 3. a 4. ročníků osmiletých gymnázií a 1. a 2. ročníků šestiletých gymnázií. Tematické zaměření letošního ročníku je „Labyrintem barokního světa (1556–1781)“.

Listopadového školního kola se na naší škole účastnili 4 soutěžící s těmito výsledky:

Kubíčková Dora – úspěšný řešitel

Zapletalová Jana – úspěšný řešitel

Dušánková Martina – úspěšný řešitel

Olenočin Ondřej

Do okresního kola, které proběhlo v lednu, postoupila Dora Kubíčková. Test byl přizpůsobený distanční formě soutěže a konal se on-line. Dora se umístila na pěkném 8. místě. Gratulujeme.

Vyoralová

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.