Okresní kolo Matematické olympiády kategorie Z9

I v tomto školním roce se přes nepříznivou situaci konají některé vědomostní soutěže. Již po vánočních prázdninách končilo žákům 5. a 9. tříd domácí školní kolo Matematické olympiády. Přihlášení žáci měli za úkol spočítat celkem 6 úloh, do okresního kola postoupil ten, kdo zvládl vypočítat alespoň 4 z nich. To se ze tří zúčastněných (z 5. A Daniela Flídrová a Magdalena Novotná, z 9. A Veronika Reslerová) podařilo 2 žákyním – Daniele a Veronice.

Okresní kolo kategorie Z5 pro 5. třídy bylo zatím odloženo na neurčito, v kategorii Z9 pro žáky 9. tříd okresní kolo proběhlo distančně 27. 1. 2021. Veronika měla za úkol během 4 hodin vyřešit 4 zadané matematické úlohy. To se jí podařilo celkem úspěšně, protože z celkového počtu 24 dosažitelných bodů získala 18 bodů. Stala se tedy úspěšnou řešitelkou okresního kola a celkem obsadila krásné 6. místo z celkového počtu 18 přihlášených řešitelů.

Blahopřejeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

Mgr. Gabriela Reslerová

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.