Pasování na čtenáře

Ve středu 21. října se druháci od rána vyptávali, kdy už půjdeme do „té“ knihovny…. Dočkali se brzo, vyrazili jsme hned po první hodině a těšili se na to, co nás asi čeká.
V městské knihovně nás mile přivítaly dvě paní knihovnice a hned děti usadily na židličky. Nejprve paní knihovnice povídala o knížkách a o tom, proč vůbec knihovna je a jak funguje. Potom měla pro děti připravené čtenářské úkoly, aby zjistila, jestli vůbec mohou být pasovány na čtenáře a jestli doopravdy umí číst. Děti hledaly slova opačného významu, přiřazovaly pohádkové dvojice, tvořily krátké věty a přísloví.
Nakonec paní knihovnice přečetla krátkou pohádku a děti si přivolaly básničkou královnu Abecedku, která je pasovala na čtenáře a rozdala kartičky do městské knihovny.