Okresní kolo zeměpisné olympiády

V posledním lednovém týdnu proběhlo na naší škole školní kolo Zeměpisné olympiády, vzhledem k současné situaci žáci soutěžili online. Celkem se zúčastnilo 10 žáků ve 3 kategoriích.

Také okresní kolo proběhlo online – prostřednictvím systému IS MUNI ve středu 17. 2. 2021, případně v náhradním termínu 24. 2. 2021. Testovaly se 3 typy znalostí a dovedností: 1) práce s atlasem, 2) písemný test geografických znalostí (práce bez atlasu), 3) praktická část – třídění a zpracování informací a dat. Celkem mohli žáci dosáhnout maximálně 100 bodů.

V kategorii A (6. ročník ZŠ + 1. ročník osmiletých gymnázií) zkušenosti sbírali Filip Resler (73,5 b, 5. místo) z 6. A a Eliška Jílková (55 b, 8. místo) z 6. B. V kategorii B (7. ročník ZŠ + 2. ročník osmiletých gymnázií) soutěžila Anna Cinková ze 7. B, která s 60,5 body obsadila 9. místo. V kategorii C (8. + 9. ročník ZŠ, 3. + 4. ročník osmiletých gymnázií) své znalosti testovali Marek Hanyš z 8. B a Veronika Reslerová z 9. A, kteří tentokrát ve velké konkurenci 16 soutěžících na stupně vítězů nedosáhli, přesto se svými 82,1 body u Marka (8. místo) a 81 body u Veroniky (10. místo) dosáhli velice pěkných výsledků. Jako třetí se v kategorii C soutěže zúčastnil Kryštof Jirásek z 9. A, který získal 71,1 bodů.

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Gabriela Reslerová

 

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.