Abeceda peněz ve 2. třídách

 

Naši druháčci se zapojili do vzdělávacího programu České spořitelny Abeceda peněz. V pátek 19. března jsme se online spojili s lektory, kteří nám nejdříve pokládali záludné otázky. Co je to banka? Proč máme peníze a k čemu nám slouží? Kde se peníze berou?... Za správné odpovědi jsme sbírali smajlíky. Na cestě k finanční gramotnosti jsme se seznámili s kreslenými kamarády Alenkou a Tomášem, kteří nám vysvětlili pojmy příjem a výdaj. Poté jsme v interaktivní hře „Ve městě“ určovali v různých situacích (jízda v tramvaji, pekař při práci, sledování televize…), zda jde o příjem nebo výdaj. Na konci hodiny paní lektorka všem dětem slíbila, že jim pošle pracovní sešit s různými úkoly na toto téma. I přesto, že nás schůzkou provázely časté technické problémy, věříme, že se dětem program líbil.

Učitelky z 2. tříd

 

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.