Matematická olympiáda

V kategoriích Z6 – Z8 (pro žáky 6. - 8. tříd) proběhlo domácí školní kolo Matematické olympiády. Přihlášení žáci měli za úkol spočítat celkem 6 úloh, do okresního kola postoupil ten, kdo se stal úspěšným řešitele, tedy získal alespoň 18 bodů z 36. Celkem se zúčastnilo 5 žáků: čtyři z 6. A – Filip Resler, Emma Sedláková, Amálie Štorková a Anděla Slavíková a z 8. A – Veronika Kylarová. Úspěšným řešitelem se stal pouze Filip Resler, Veronice Kylarové postup unikl o 2 body. Okresní kolo Z6 proběhlo distančně 31. 3. 2021, Filip se stal úspěšným řešitelem a s 9 body obsadil 10. místo z 15 řešitelů.
V úterý 16. 3. 2021 se jako úspěšná řešitelka okresního kola zúčastnila Veronika Reslerová z 9. A krajského kola MO, kde obsadila s 10 body 23. místo z celkového počtu 46 žáků.
Blahopřejeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

Mgr. Gabriela Reslerová

 

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.