Třeťáci poznávají Lanškroun

V rámci učiva prvouky o našem městě se všechny třetí třídy vypravily 20. října na návštěvu městského úřadu. Pan starosta Mgr. Radim Vetchý nás přijal ve své pracovně na radnici a povídal o své práci, jak funguje městský úřad, zastupitelstvo, rada. Dozvěděli jsme se, co které odbory zajišťují, co se v letošním roce v Lanškrouně postavilo, opravilo a co se chystá příští rok.
V diskusi měly děti spoustu otázek, které se týkaly dětských a sportovních hřišť, třídění odpadu, ale zajímaly je i historické budovy.
Na závěr nám paní asistentka ukázala hodinový stroj ve věži, který ukazuje přesný čas. Cestou do věže jsme zdolali velké množství schodů, ale krásný výhled na Lanškroun za to stál!
Poznatky o Lanškrouně jsme získávali i v Městském muzeu. Paní ředitelka PaedDr. Marie Borkovcová nás provedla stálou expozicí o historii Lanškrouna a jeho okolí. Poté každé z dětí dostalo zábavného průvodce ve formě sešitku, pomocí kterého odpovídaly na otázky, luštily rébusy a hlavolamy s tématikou stálé expozice.
Moc děkujeme Mgr. Radimu Vetchému i PaedDr. Marii Borkovcové za čas, který nám věnovali.
Žáci a učitelé 3. ročníků ZŠ Dobrovského

Další fotografie naleznete zde (facebook