Pasování na čtenáře v prvních a druhých třídách

Přiblížil se konec školního roku, naši prvňáci již umí všechna písmenka a začínají číst první knížky. Druháci jsou již ostřílení čtenáři, ale loňská epidemiologická situace jim nedovolila, aby byli pasováni. Proto jsme uvítali pozvání paní ředitelky Radky Halberštátové k návštěvě městské knihovny. Pro některé děti to byla jejich úplně první návštěva. A ne ledajaká. Na naše malé školáčky zde čekalo překvapení – pasování na čtenáře. Museli si ho však zasloužit. Splněním různých úkolů dokázali paní knihovnici, že umí opravdu číst, znají pohádkové postavy i pohádky, ve kterých se vyskytují. A pak už přišla chvíle nejočekávanější. Pomocí kouzelného zaklínadla si přivolali osobu ze všech nejpovolanější – královnu Abecedku I., která je královským mečem pasovala na opravdové čtenáře. Ke správné oslavě patří i dárek. Děti dostaly hned tři: knihy První školní výlet nebo Katka a klokan ze šuplíku, čtenářský průkaz a možnost vypůjčit si v knihovně svou první knížku. Při návratu do školy se někteří nemohli dočkat, až si budou v knížce číst, a proto začali již po cestě.

MAKOŠ + třídní učitelky druhých tříd   

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.