Velký úspěch v programování

To, že programování není jenom chlapecká záležitost, ale že i děvčata jsou velmi úspěšná a šikovná v této oblasti, nám potvrdila Daniela Flídrová, žákyně V. A. Danielka se zúčastnila soutěže Minecraft Cup 2021. V kategorii I. stupně základních škol v soutěži kreativity a programovatelných mechanismů vybojovala skvělé 2. místo. Její úspěch je o to cennější, že v dané kategorii soutěžilo přes 400 dětí, do finále jich postoupilo 20. Bohužel závěrečné klání se nekonalo prezenčně v Praze, ale stejně jako většina soutěží v tomto školním roce pouze online. Soutěžící obdrželi ráno zadání a za dvě hodiny museli odeslat řešení. A to se naší žákyni velmi podařilo .
Daniele moc gratulujeme k vynikajícímu úspěchu, děkujeme jí za úspěšnou reprezentaci školy v mnoha soutěžích a přejeme jí mnoho studijních úspěchů na víceletém gymnáziu.

Mgr. D. Krátká, ředitelka školy  

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.