Exkurze 6. B do Oucmanic

V pátek 22. 10. 2021 se žáci 6. B zúčastnili jednodenní exkurze do Ekocentra Paleta v Oucmanicích. Toto středisko nabízí programy zaměřené na přírodu, životní prostředí, environmentální výchovu a vzdělání. Děti měly možnost zúčastnit se programu s názvem Voda, kde se dozvěděly všechno o koloběhu vody, o jejím zpracováním i znečišťování. Ve skupinách žáci vymýšleli návrhy, jak s vodou lépe zacházet. Závěrečná hra k tomuto tématu prověřila získané znalosti i fyzičku, neboť jednotlivé úkoly byly umístěny po celém ekocentru.
Druhý program s názvem Jeden za všechny, všichni za jednoho byl zaměřen na vzájemné vztahy ve třídě a spolupráci. Během několika jednoduchých her si žáci vyzkoušeli práci ve skupině. Zjistili, že ne vždy je úplně jednoduché se domluvit na společném postupu. I tak se ale všichni pobavili. Exkurze se vydařila i díky krásnému počasí.

CD