Logická olympiáda 2021

V průběhu října 2021 proběhlo základní kolo Logické olympiády, což je soutěž pořádaná Mensou České republiky. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože v ní o úspěchu rozhoduje logické uvažování, pohotovost, představivost a rychlost úsudku; namísto získaných znalostí a vědomostí. Základní kolo probíhá vždy online.
Do soutěže se letos zaregistrovalo rekordních 75237 soutěžících ze 3286 škol. I na naší škole počet zúčastněných stoupl z loňských 9 na 38 žáků.
V kategorii A (3.-5. ročník ZŠ) se do soutěže zapojilo 13728 řešitelů, z toho v Pardubickém kraji 866. Z 18 účastníků na naší škole se třem podařilo postoupit do krajského kola - Emě Abigail Sciple (5.A), Veronice Hanákové (5.B) a Vojtěchovi Krátkému (4.B). Krajské kolo proběhlo 5. 11. 2021 v Pardubicích a sešlo se zde 40 soutěžících. Ema se probojovala na 16. místo, Vojta obsadil 25. pozici, bohužel Veronika se nemohla ze zdravotních důvodů zúčastnit. Našim žákům blahopřejeme a děkujeme jim za reprezentaci.
V kategorii B (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ) se do soutěže zapojilo 21091 řešitelů, z toho v Pardubickém kraji 1210. Na naší škole se základního kola zúčastnilo 20 žáků. Nejlepší výsledky dosáhli Tereza Fajtová (9.A), Filip Resler (7.A) a Barbora Semerádová (7.B), na postup do kola krajského to však nestačilo.
Přejeme všem soutěžícím mnoho úspěchů v dalších soutěžích.

Mgr. Gabriela Reslerová

 

 

 

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.