OTEVÍRÁNÍ SLABIKÁŘE

23. listopad se nesl v duchu písmenkového království. Žáci prvních tříd plnili úkoly (skládání slov z písmen, určování první slabiky, vytleskávání slabik, vybarvování…) a hráli hry (písmenkové pexeso). Za splněné úkoly dostali od královny Abecedy zlatý klíč, který jim odemkl slabikář do říše písmen, slov a příběhů. Všechny úkoly zvládli na jedničku. Po získání slabikáře a klíčů si ihned děti s radostí otevřely svoji novou knížku – SLABIKÁŘ.

Děti mohly přijít do školy v pohádkovém kostýmu, tancovaly a hodovaly na královské hostině, kterou připravily za pomocí svých rodičů. Bohužel tato slavnost se nemohla konat za přítomnosti rodičů, babiček a dědečků, ale věříme, že děti svůj zážitek doma sdělily.

Mgr. Krudencová a Štorková, třídní učitelky

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.