Barevný čertovský den

V adventním čase, na svátek sv. Mikuláše, měl na naší škole proběhnout další z BAREVNÝCH dnů s Dobráčkem. Protože letošní Mikuláš vycházel na neděli, rozhodli jsme se ho oslavit dříve. V pátek 3. prosince přišly děti do školy převlečené za čertíky, andílky a kdo se díval pozorně, zahlédl i Mikuláše. V každé třídě bylo pro děti připraveno zajímavé netradiční vyučování. Všichni se seznámili s postavou biskupa Mikuláše a jeho dobrými skutky, počítali čertovské řetězy, luštili Mikulášskou osmisměrku, četli příběhy z pekla, skákali v pytlích, házeli bramborou do kotle, vyráběli a kreslili čertíky a andílky,… Všichni jsme si užili spoustu legrace. Na každého čekala za splněné úkoly zasloužená odměna. Barevný den se zkrátka povedl a jsme moc rádi, že přijel opožděně i sv. Martin na bílém koni. Tím byla zimní atmosféra dokonalá a všichni se už moc těšíme na Vánoce a další Barevný den s Dobráčkem.

M. Jirásková

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.