Dobrák bodoval v literární soutěži

Stejně jako v předcházejících letech se i letos konala literární soutěž (IX. ročník) pořádaná Městskou knihovnou Lanškroun, které se účastnilo 56 soutěžících. Z epidemických důvodů byli na vyhlášení pozváni pouze vítězové, ale i tak to stálo za to. V porotě zasedli např. Linda Netušilová, ředitelka knihovny, nebo starosta města Lanškroun, Radim Vetchý. Z naší školy se na prvním místě stejně jako vloni umístila Kateřina Krátká ze 7.A v kategorii poezie, 7. - 9. třída. Za odměnu obdržela poukázku do knihkupectví Hvězda.

Jedna z vítězných básní:

Co mi nejvíc pije krev?
Budík, a to ví celý svět.
Maminka na něj však dopustit nedá,
i když mě ta věc ráno k smrti leká.

Proto mám sen,
který se opakuje
jak loďka v mých myšlenkách pluje.
Často totiž sním,
že ho z okna vyhodím.

Čestné uznání ve II. kategorii v próze získala Anna Cinková z 8. B třídy.

Katce a Aničce gratulujeme k literárnímu úspěchu a děkujeme za vynikající reprezentaci Dobráku 😊

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.