Festival vědy a techniky pro mládež v Pardubickém kraji - okresní kolo

V tomto školním roce se koná již XIV. ročník soutěže vědeckých a technických projektů s názvem Festival vědy a techniky pro mládež v Pardubickém kraji. Žáci naší školy se účastní této soutěže každoročně, a to už od prvního ročníku. Okresní kolo proběhlo v Kulturním centru v Lanškrouně 2. 2. 2022. Žáci měli možnost si zvolit, zda budou své projekty prezentovat prezenční či distanční formou. Své projekty představili tito žáci naší školy:
Karolína Rubešová (IX.A) – projekt Není plast jako plast
Klára Mihulková, Pavla Zapletalová a Pavla Černá (všechny VIII.B) – projekt První pomoc
Petr Špirka a Filip Resler (oba VII.A) – projekt AUTE (Automatické Terárium)
Všechny projekty u poroty uspěly. Kája Rubešová získala speciální cenu firmy KYOCERA AVX, Klára Mihulková, Pája Zapletalová a Pája Černá obdržely speciální cenu firmy Schaeffler a Péťa Špirka s Filipem Reslerem získali dokonce speciální ceny od dvou firem, a to od firmy KYOCERA AVX a firmy Komfi.
V půlce března budou všichni účastníci soutěže reprezentovat naši školu v krajském kole soutěže. Přejeme všem, aby se jim dařilo stejně dobře jako v kole okresním.

Daniela Krátká