Olympiáda z českého jazyka

Po dvouleté odmlce způsobené pandemií covid-19 jsme v úterý 22. února 2022 s radostí uspořádali školní kolo olympiády z českého jazyka. Zúčastnit se mohli žáci 8. a 9. ročníků.

Této příležitosti využilo celkem osm žákyň (Anna Cinková a Pavla Zapletalová z 8. A, Karolína Rubešová, Nikola Kubelková, Tereza Fajtová, Eliška Marešová z 9. A, Zuzana Kobzová a Jana Junková z 9. B).

Na děvčata čekalo sedm gramatických cvičení a jedno stylistické. Jejich úkolem bylo vytvořit libovolný slohový útvar na téma U nás na náměstí/návsi.

Nejvíce mluvnických znalostí prokázala Tereza Fajtová, ve slohové části však svou nápaditostí a vyjadřovacími schopnosti zastínila ostatní děvčata Karolína Rubešová, která se také stala vítězkou školního kola.

Všem děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci a Karolíně přejeme hodně štěstí v okresním kole.

N. Semerádová