Únorové preventivní programy

Preventivní programy úspěšně probíhají na naší škole ve všech ročnících. Žákům je objasňována problematika kyberšikany, návykových látek a dalších oblastí.

Během února s uskutečnily programy v téměř všech třídách 2. stupně. V šestých třídách se žáci zúčastnili programu Kybersvět, jeho hlavním cílem bylo žákům přiblížit dětem problematiku kyberšikany a poskytnout základní pravidla pro bezpečný pohyb na internetu. Lektorky z PPP žáky v tříhodinovém bloku seznámily s druhy kyberšikany, s jejími projevy a s ochranou před ní. Žáci si formou skupinové práce uvědomili, jaký má internet na ně vliv, jaké poskytuje výhody, ale i jaké možné nebezpečí jim na něm hrozí. Hráli týmovou hru a rekapitulovali své chování „na síti". Společně se zamýšleli nad možnostmi, jak co možná nejlépe nastavit a ochránit profilové informace.

Naše škola již po několik let spolupracuje se sdružením Acet. 25. února byl realizován v 6. ročníku preventivní program pod názvem Příběhy o závislosti vedený lektorem P. Kadlecem.

Hlavními cíli programu bylo uvědomit si rizika experimentování s drogami, pojmenovat si vlastní přirozené zdroje příjemných zážitků, posílit schopnost empatie a sociálního cítění. Jak řešit nudu a osobní problémy. Děti měly spoustu vlastních zkušeností i dotazů a bylo znát, že je téma zaujalo.

Mgr. Taťjana Ilčíková, tř. uč. 6.A