Anglická konverzační soutěž

Dne 15. 3. se v nádherném novém centru dětí a mládeže v Ústí nad Orlicí uskutečnilo okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce.

Za naši školu se zúčastnili dva zástupci, a to Damián Slanař z 9.A a Libor Nastoupil ze 7.B. Oba chlapci se poprali s úvodním gramatickým i poslechovým testem na výbornou a měli tak solidně nakročeno do konverzační části. Ta se rozběhla ihned po skončení testů a během malé chvíle jsme už poslouchali výsledky celkového hodnocení obou kategorií.

V konečném hodnocení kategorie sedmých tříd, tedy I.A, se Libor Nastoupil umístil na výborném třetím místě z celkových 12 účastníků. Pozadu nezůstal ani Damián v kategorii II.A, který se svým výkonem vyhoupl do přední půlky konečných výsledků, bohužel ale těsně pod stupně vítězů. Pánové si odvezli pamětní listy, a hlavně cenné zkušenosti.

Liborovi a Damiánovi děkujeme za vynikající reprezentaci školy a těšíme se na další ročník.

Jan Žaluda