Biologická olympiáda – 22. 4. 2022

Okresního kola biologické olympiády v DDM Duha v Ústí nad Orlicí se zúčastnilo 18 žáků z různých škol. Tito žáci se do soutěže nominovali na základě úspěšného absolvování školního kola. Tematické zaměření letošního ročníku bylo „Jak přežít zimu“. Naši školu reprezentovala Káťa Krátká ze VII.A, a to opravdu výborně! Káťa v rámci soutěže prokázala výborné znalosti ve vědomostním testu, úspěšná byla rovněž při poznávání rostlin a živočichů a při laboratorní práci. Ještě před okresním kolem soutěže Káťa pracovala několik týdnů na vstupním úkolu na téma Houby v zimě. Úkol byl rovněž zahrnut do celkového hodnocení.
Káťa obsadila krásné třetí místo a zajistila si tak postup do krajského kola biologické olympiády, které se bude konat 19. 5. v Chrudimi. Gratulujeme a držíme palce!

Daniela Krátká