Matematická olympiáda 2021/22

I letos se na naší škole našlo několik žáků, kteří se zúčastnili školního kola matematické olympiády. Žáci 5. a 9. tříd odevzdávali své práce již po vánočních prázdninách, jejich úkol byl spočítat celkem 6 úloh. Úspěšným řešitelem se stal ten, kdo získal minimálně 18 z 36 bodů. To se z 9 zúčastněných (z 5. tříd: E. A. Sciple, J. Slovák, J. Váně, T. Brůna, N. Mikulová, S. Macháčková, z 9. tříd: N. Kubelková, K. Rubešová, T. Fajtová) podařilo pouze jediné žákyni – Emě Abigail Sciple. Bohužel okresního kola, které probíhalo distančně 26. 1. 2022, se pro nemoc nezúčastnila.

Žáci 6. – 8. tříd měli termín odevzdání později, až na začátku března. Úlohy domácího školního kola řešilo také celkem 9 žáků: z 6. tříd – T. Topinka, T. Fišerová, ze 7. tříd – F. Resler, D. Štěrba, A. Štorková, A. Slavíková a z 8. tříd – A. Cinková, K. Mihulková, P. Zapletalová. Probojovat do okresního kola se podařilo dokonce třem z nich: Tobiáši Topinkovi (6. B), Filipu Reslerovi (7. A) a Anně Cinkové (8. B). Všichni se vydali v úterý 12. 4. 2022 do Ústí nad Orlicí porovnat své síly s žáky jiných škol. Jejich úkol byl vyřešit tři matematické úlohy v časovém limitu 2 hodin.

A jak dopadli? Tobiáš získal celkem 5 z 18 možných bodů a skončil na 18.- 19. místě z celkového počtu 27 zúčastněných. Anička obsadila 6.- 8. místo s 6 body (8 účastníků). Nejlepšího výsledku dosáhl Filip, který se stal se svými 9 body úspěšným řešitelem okresního kola a obsadil 4. místo z 9 soutěžících.

Blahopřejeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

Mgr. Gabriela Reslerová