McDonald´s cup

Ve čtvrtek 21. 4. jsme se zúčastnili už tradičního fotbalového turnaje McDonald´s cupu pro 4.-5. třídy v Letohradě.
Počasí nám přálo skvěle, a tak se družstvo osmi žáků našich pátých tříd vydalo s velikým nadšením do Letohradu. Zde na nás čekala jedna soutěžní skupina, která nám nadělila čtyři oponenty, a to Dolní Dobrouč, Výprachtice, Letohrad a Českou Třebovou.

Turnaj jsme odstartovali ve formátu 5+1 proti prvnímu jmenovanému. ZŠ z Dobrouče na nás nestačila, a tudíž jsme hned na start nadělili soupeři 7:0. Další zápas byl souboj favoritů na postup, a to našich borců a výběru ZŠ z České Třebové. Po slabém začátku a prohraném prvním poločase 0:3 jsme začali druhou půli dotahovat, ale nestihli jsme dát třetí gól, takže prohra 2:3 byla na světě. Téměř bez pauzy jsme nastoupili proti družstvu Letohradu a vydřeli jsme těsné vítězství 2:1. Následovala zasloužená 20minutová pauza a příprava na Výprachtice. Zápas začal jednoznačně pro naše borce a hned po prvních minutách bylo skóre 3:0 pro Dobrák. Během zbytku herní doby se kluci prostřídali, aby si každý vystřelil na bránu soupeře, až se nakonec skóre zastavilo na 7:0.

Z turnaje vezeme skvělé 2. místo a motivaci do dalších ročníků, jelikož nám tu rostou skvělí fotbalisté!

Sestava: Mikuláš Novotný, Marek Šenkýř, Matěj Bednář, Matěj Popelář, Jiří Ješina, Matyáš Vlček, Jáchym Richtr, Dominik Podhradský

Rád bych nakonec poděkoval chlapcům za skvělého týmového ducha a ukázkovou bojovnost a reprezentaci školy.