Charitativní běh Dobráku

CZ PL EFRR vektor JPG

V pátek 6. května 2022 bylo od samého rána u školy rušno. Začaly totiž intenzivní přípravy 5. ročníku naší oblíbené tradiční akce – charitativního běhu.

Po dvou letech nucené odmlky, kterou způsobila pandemie covid-19, jsme se opět mohli svobodně rozeběhnout. Žákovský parlament přišel s nápadem, abychom tentokrát výtěžek z celé akce věnovali ukrajinským žákům, které se hříčkou osudu stali žáky naší školy.

Velkou podporu jsme získali ve firmě KOMFI, která každý odběhnutý ovál podpořila 1Kč, a spolku RODO (Rodiče pro Dobrák), jenž se postaral o pestrou tombolu a vynikající občerstvení. Příjemným zpestřením byla výstava prací keramického kroužku, který při naší škole funguje pod vedením paní vychovatelky Dany Frebortové a paní Michaely Cinkové.

Po náročných přípravách jsme sportovní odpoledne odstartovali ve 14.30hod veselým vystoupením tanečního kroužku Sluníčko pod vedením paní vychovatelky Moniky Kroulíkové. Poté se slova ujala paní ředitelka Dana Krátká. Přivítala naše sponzory a všechny zúčastněné, mezi kterými byli i polští učitelé se svými žáky. Navštívili nás při příležitosti oslav 25. výročí našeho společného přátelství a běh Dobráku si nenechali ujít.

Dopoledne jsme přivítali polské kamarády ze SP Nr. Dzierzoniow, kteří si přijeli připomenout naše výročí a také podpořit dobrou věc. Na školní zahradě jsme společně, žáci i pedagogové, zasadili pět ovocných stromů. Jeden strom symbolizuje pět let spolupráce. Třídy 3. A a 3. B zajistily kulturní program, zazněly písničky ze školního kola pěvecké soutěže. Odpoledne se s nadšením pustili do zdolávání oválů ba školním hřišti. Vše proběhlo v rámci ročního společného projektu, který je spolufinancován z prostředků EFRR prostřednictvím Euroregionu Glacensis.

Následně se slova chopili moderátoři akce – pí uč. Semerádová a pan učitel Žaluda. Vysvětlili pravidla běhu a na ovál pozvali zástupce žákovského parlamentu a ukrajinské žáky. Ti společně zdolali první slavnostní kolečko a vše mohlo začít.

Běhalo se s radostí, nadšením a vědomím, že tato akce opět poslouží dobré věci. Nebylo to jen odpoledne plné tělesné zdatnosti, ale také ušlechtilosti, štědrosti a lidského souznění.

Společně jsme během získali 7.068Kč. Celkem jsme však pro naše ukrajinské žáky utržili 11.704Kč, a to díky prodeji keramických výrobků a dobrovolnému vstupnému.

Děkujeme všem za vaši přízeň a již teď se těšíme na další ročník.

Mgr. N. Semerádová