Třetí ročník soutěže Microtela

V pátek 20. května se v lanškrounském L'Artu konal 3. ročník vědeckotechnické soutěže Microtela. Naši školu reprezentovalo téměř 35 žáků a všichni si celý den náležitě užili. Po měsících příprav konečně mohli soutěžící prodat vše, co se naučili v technických kroužcích.

A jak jsme dopadli? Neváhám napsat, že výborně.

Micro:bit I. (I. stupeň)
2. místo: Vojtěch Krátký a Alex Tojmar, oba IV.B, s projektem „Maják"

Micro:bit II. (II. stupeň)
1. místo: Filip Resler a Petr Špirka, oba VII.A, s projektem „Aute - automatické terárium"

Stavebnice Fischertechnik (téma kolotoč)
2. místo: Nicholas Pebruanto a Jan Jureček, oba III.B

Ozobot (1. - 3. třída)
2. místo: Beáta Přibylová a Tereza Kolmanová, obě III.B
3. místo: Jan Švéda a Marek Odstrčil, oba III.A

Ozobot (4. - 5. třída)
2. místo: Tomáš Ficner a Dominik Petruň, oba IV.B

1. místo: Jonáš, I.A, a Ondřej Zedníček, III.B, s projektem „Tornádo"
2. místo: Anna Slováková, III.B, s projektem „Starý kočárek se stane novým pelíškem"

Zvláštní cena Nadačního fondu Microla „Nejlepší programátor": Roman Mareš, VII.A

Všichni ocenění žáci obdrželi věcné ceny  a mohou se těšit na jednodenní červnový zájezd do iQLANDIE v Liberci.

Děkuji všem za vynikající reprezentaci Dobráku, za přípravu a účast na soutěži. Konkurence byla letos opravdu velká, takže pokud se někdo neumístil na předních místech, příští rok to určitě vyjde . Mé velké poděkování patří také panu zástupci P. Reslerovi, který se našim žákům věnoval a pomáhal jim nejen radami, ale také praktickými zkušenostmi a dovednostmi.

D. Krátká, ředitelka školy