Soutěže v poznávání přírodnin na II. stupni

Poznávání rostlin a živočichů má na Dobráku velkou tradici. S přípravou začínají žáci už ve třetí třídě a s přibývajícími roky své znalosti prohlubují. Pozitivní je, že žáci vždy poznávají živé rostliny, nikoli rostliny na fotografiích.

Nejdříve proběhlo školní kolo, které pro II. stupeň zorganizovala paní učitelka Daniela Krátká. Žáci a žákyně s nejlepšími výsledky reprezentovali Dobrák na dvou soutěžích. První, regionální pro okres Ústí nad Orlicí a Svitavy, se konala 9. května v České Třebové. A jak jsme uspěli?
Poznávání rostlin 6. – 7. ročník (celkem 34 soutěžících):
8. místo Eliška Jílková, VII.B
20. – 21. místo Anděla Slavíková, VII.A
Poznávání živočichů 6. – 7. ročník (celkem 40 soutěžících):
4. místo Kateřina Krátká, VII.A
5. místo Eliška Jílková, VII.B
24. – 25. místo Anděla Slavíková, VII.A
Poznávání živočichů 8. – 9. ročník (celkem 34 soutěžících):
1. - 2. místo Anna Cinková, VIII.B

Druhou soutěž pořádal 18. května DDM Damián a byla určena pro žáky z lanškrounských škol. I zde se nám dařilo velmi dobře.
Poznávání rostlin (celý II. stupeň)
2. místo Anna Cinková, VIII.B

6. - 8. místo Eliška Jílková, VII.B
10. místo Adéla Tomišková, VII.A
Poznávání živočichů (celý II. stupeň)
2. místo Anna Cinková, VIII.B

6. - 8. místo Eliška Jílková, VII.B, Adéla Tomišková, VII.A
9. místo Zuzana Kobzová, IX.B

Soutěže v DDM se dále zúčastnila Ella Rybová, VI.A, Anděla Slavíková, Ema Sedláková, obě VII.A, Daniel Štěrba ze VII.B a Ema Dostálková z IX.A.

Všem účastníkům děkuji za vzornou reprezentaci Dobráku, děvčatům gratuluji k vynikajícím výsledkům a doufám, že v příštím školním roce se opět zapojí do přírodovědných soutěží.

D. Krátká, ředitelka školy