Dětský den

1. červen je po celém světě uznávaný jako Den dětí. Proto jsem se rozhodli oslavit tento svátek společně s dětmi z prvního stupně sportovním dnem.
Po nočním lijáku jsme se probudili do krásného rána, a tak nic nebránilo tomu, vydat se za sportem. Pro děti byly na atletickém stadionu připraveny tradiční i netradiční soutěže jako dřevěné lyže, kop na branku, skok do písku, skákání na POGO tyčích, tahání švihadla, hod pěnovou karetou, slalom se lžičkou a vajíčkem, shazování pet lahví medicimbálem nebo nošení jablka na hlavě. Po splnění alespoň deseti disciplín dostal každý odměnu ve formě pitíčka, které nám zakoupil spolek RODO-rodiče pro Dobrák, a za to velmi děkujeme.
Děti si podle zájmu o disciplíny soutěžení užily všechny a my už se těšíme na příští rok, abychom tento svátek s nimi zase oslavili ve stejném duchu a třeba s nějakými jinými disciplínami.

Jana Kmentová

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.