Výlet 9. A – Praha

V brzkých ranních hodinách jsme na nádraží v České Třebové vyčkávali náš vlak do Prahy. Nakoupili jsme si kakao a koláče, abychom měli energii na celý den. První zastávkou v Praze byla katedrála sv. Víta, která nás velmi zaujala svým vzhledem. Prohlédli jsme si ji zevnitř, pořídili pár snímků, našli ztracenou spolužačku a mohli jsme pokračovat dál. Dále jsme měli prohlídku Pražského hradu, časový limit nám ale málem ani nestačil, jelikož toho bylo k vidění opravdu mnoho. Měli jsme i možnost podívat se na slavnostní střídání stráží, po kterém jsme vyrazili do Zlaté uličky. Mohli jsme si v klidu projít většinu zdejších domků, prohlédnout si, jak vypadaly dřívější pokojíky, zbraně a brnění, ale také si na památku koupit malé suvenýry. Po tom všem jsme se přes Karlův most vydali směrem k centru města. Na mostě jsme opět pořídili nějaké fotky, prohlédli si sochy, například sochu sv. Jana Nepomuckého, dokonce nás i zaujalo Národní divadlo, na které byl krásný výhled. Cesta pokračovala a my jsme se na malou chvíli zdrželi na Staroměstském náměstí. Zde si někteří pohladili koně táhnoucí kočáry, nebo vyfotili pomník Jana Husa. Poslední zastávkou našeho výletu bylo Václavské náměstí. Zde jsme měli spoustu plánů, byli natěšení na nakupování a na jídlo, které nás už z dálky lákalo. V 16 hodin jsme se všichni opět sešli u sochy sv. Václava, sdíleli spolu zážitky, prohlédli jsme koupené předměty a vyrazili už směr hlavní nádraží. A hurá zpátky domů!

Eliška Marešová

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.