No backpack day

Dne 9. 6. 2022 proběhl na naší škole den bez aktovek. Všichni si měli pomůcky přinést
v čemkoliv, co mohlo nahradit klasické školní tašky či kabelky paní učitelek. No backpack day je oblíbeným happeningem po celém světě. Cílem je upozornit na miliony dětí, kteří denně nosí pomůcky v ruce do škol vzdálených mnoho kilometrů. Naše škola se tak zapojila do akce na podporu vzdělávání v zemích třetího světa. Po celý den bylo možné sledovat všechny, kteří si pomůcky nosili v nejrůznějších předmětech od těla počítače, přes koš na prádlo, různé košíky po kočárek na psa či přepravku na kočku. Někteří si
s sebou dokonce vzali celý noční stolek. Myslím, že akce se velmi vydařila, stačí nahlédnou do celé galerie na našem školním fb.

Jana Kmentová

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.