Festival Piosenka Klasowa v Dzierzoniowie

V úterý 8. 6. 2022 žákům 3.B a 5.A nevadilo brzké vstávání, protože se těšili na zasloužený výlet. Po dvou letech se opět mohlo vycestovat za hranice naší země a oni jako vítězové školního kola pěvecké soutěže jeli na jednodenní výlet do polského Dzierzoniowa, kde se měli zúčastnit festivalu Piosenka Klasowa a zazpívat zde své vítězné písničky. Cesta ubíhala a my se rychle přesunuli do Dzierzoniowa. Soutěž se konala v místním kině. Soutěžilo se ve dvou věkových kategoriích (1.-3. třída, 4.-8. třída). My jsme vždy vystoupili na konci naší kategorie jako čestní hosté. Neustále se bylo na co dívat. Vystoupení měla spád a veselé melodie písniček navodily v sále dobrou náladu. První od nás vystoupili třeťáci se svojí písničkou Zajíc na bobku, vystoupení oživili sehranou taneční choreografií. Páťáci ukončili celý soutěžní program písničkou Ne, pětku ne s hranou divadelní scénkou. Oběma třídám se vystoupení moc povedlo. Pak následovala chvíle pro porotu. Aby nám čekání na výsledky lépe ubíhalo, na jevišti vystoupili nadaní polští kamarádi – gymnastky, zpěváci, houslisté… A pak už se hlavně polské děti dočkaly vyhlašování. Vítězové i my jsme si odnesli zaslouženou odměnu. Po soutěži jsme se přesunuli do polské školy, kde jsme společně zasadili 2 duby na počest naší 25leté spolupráce. Po prohlídce náměstí a návštěvě obchodů jsme byli pozvaní na oběd do místní restaurace. Po výborném jídle jsme se unaveni, ale spokojeni vraceli do Lanškrouna. Všichni jsme zhodnotili výlet na jedničku a těšíme se na další ročník této akce.

M. Jirásková, J. Křenková

 Projekt je spolufinancován z prostředků EFRR prostřednictvím Euroregionu Glacensis

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.