Studijní cesta do Francie

Na konci školního roku se uskutečnil týdenní studijní pobyt pro vítěze Festivalu vědy a techniky ve Francii. Z naší školy se stáže zúčastnilo šest žáků.

Po náročném nočním přejezdu do Paříže jsme navštívili známé muzeum Louvre, kde jsme viděli Monu Lisu. Překvapila nás velikost obrazu, čekali jsme, že bude mnohem větší. V úterý jsme se byli podívat na Eiffelovu věž. Vyjeli jsme až nahoru, kde se nám naskytl nádherný výhled na celou Paříž. Ve středu jsme přejížděli do městečka Poitiers, cestou jsme se stavili podívat na zámek v Ambois. Ve čtvrtek jsme navštívili zábavný park Futuroscope, kde bylo spoustu kin, atrakcí, horská dráha a mnoho dalšího. Všichni jsme si to moc užili. Poté následoval nákup drobností a návrat domů.

Pavla Černá, VIII. B

 

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.