Bramborový den v 1. třídách

Jedna, dva, tři, čtyři, pět. Cos to Janku, cos to sněd?

„Víte, co Janek snědl? Přeci brambory pečený.“

Děti v 1. třídách to také vědí. Ve středu 2. listopadu jsme si udělali „Bramborový den“.

„Bylo, nebylo. Bylo jednou jedno království. Žil v něm bramborový král s paní královnou a princeznou Brambůrkou. Krásné království se proměnilo s příchodem podzimu. Všude bylo bláto a mokro.“ My však byli v teple. Počítali jsme brambory, s kamarády jsme hráli na sčítání a odčítání. Brambory také dostaly jména a my určovali jejich počáteční písmena. Co však nesmělo chybět byla výroba bramborových panáčků, zvířátek a záložek s bramborovými razítky.

„Koulela se koulela, takhle velká brambora.“

„Ptáte se kde? Přeci v tělocvičně.“ Hry a bramborová olympiáda završila náš den. Milou odměnou pro každého z nás byl diplom za skvělou bramborovou práci.

Za 1. třídy Jana Křenková

 

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.