Logická olympiáda 2022

V průběhu října 2022 proběhlo základní kolo Logické olympiády, což je soutěž pořádaná Mensou České republiky. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože v ní o úspěchu rozhoduje logické uvažování, pohotovost, představivost a rychlost úsudku; namísto získaných znalostí a vědomostí. Základní kolo probíhá vždy online.

Do soutěže se letos zaregistrovalo rekordních 94 657 soutěžících z 3 751 škol, na naší škole počet zúčastněných mírně stoupl z loňských 38 na 42 žáků.

V kategorii A (3.-5. ročník ZŠ) se do soutěže zapojilo 17701 řešitelů, z toho v Pardubickém kraji 1073. Z 8 účastníků na naší škole se nejlépe dařilo Vojtěchu Krátkému z 5.B, který také postoupil do krajského kola. Druhé a třetí místo obsadili Kryštof Kolomý (5.B) a Jakub Cach (5.A). Krajské kolo proběhlo 4. 11. 2022 v Pardubicích a Vojta zde obsadil krásné 8. místo z celkového počtu 48 soutěžících této kategorie. Blahopřejeme!

V kategorii B (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ) se do soutěže zapojilo 26368 řešitelů, z toho v Pardubickém kraji 1881. Na naší škole se základního kola zúčastnilo 25 žáků. Nejlepší výsledky dosáhli Filip Resler (8.A), Barbora Semerádová (8.B) a Duspivová Andrea (9.A), na postup do kola krajského to však nestačilo.

Jako poslední do soutěže zasáhli žáci 1. a 2. tříd (kategorie A1, A2). V těchto kategoriích A1 soutěžilo celkem 7719 dětí, v našem kraji 447 a na naší škole celkem 9 soutěžících. Na prvních 3 místech skončili Agáta Přibylová, Magdalena Pauková, Sofie Milićová a Jonáš Zedníček (všichni 2.A).

Přejeme všem soutěžícím mnoho úspěchů v dalších soutěžích.

Mgr. Gabriela Reslerová

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.