Perníkový pohádkový Dobrák

Tento školní rok již podruhé mohli předškoláčci navštívit naši školu. Tentokrát tu ale nebyly obyčejné děti, ale „Jeníčkové a Mařenky“, kteří s námi putovali pohádkou O perníkové chaloupce. Sbírali do košíčku zralé jahůdky, procházeli se lesem a házeli šišky do stromů. Když konečně objevili perníkovou chaloupku, zajala je ježibaba a museli plnit perníčkové úkoly. Naučili se u ježibaby péci perníčky, kterými společně ozdobili chaloupku. Nakonec všichni našli cestu z lesa ven a dostali se do bezpečí k tatínkovi. Za správné splnění všech nástrah číhajících v lese na ně čekala sladká odměna v podobě lahodného perníku. Při odchodu domů děti hlásily, že se jim u nás líbilo a příště přijdou určitě zase. A kdy se uvidíme? V prosinci se společně sejdeme na Vánočním charitativním jarmarku u nás ve škole, a proto další setkání s předškoláky bude v lednu.

E. Suldovská, M. Jirásková

 

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.