Dějepisná exkurze

V pátek 4. listopadu 2022 se obě 8. třídy společně vydaly na exkurzi do Králík. Nejdříve jsme navštívili dělostřeleckou tvrz Hůrka a za poutavého vyprávění pana učitele Žáka jsme zdolali dvoukilometrovou trasu uvnitř bunkru. Tuto prohlídku zpestřilo stoupání do 285 schodů. Pro představu jich bylo stejně jako v jedenáctipatrovém panelovém domě.
Dále jsme se podívali na Horu Matky Boží. Jedná se o krásný barokní klášter s kostelem Nanebevzetí Panny Marie vzdálený asi 1,5 km od města Králíky v obci Dolní Hedeč. Řidič autobusu nás naštěstí vyvezl až nahoru, což jsme v ošklivém počasí radostně přivítali.
Pak už nás čekala pouze cesta domů, kterou jsme si zkrátili povídáním o zážitcích z dnešního dne. Exkurze se nám líbila a těšíme se na další společnou akci.

B. Semerádová, žákyně 8. B

 

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.