Mezinárodní den tolerance

Mezinárodní den tolerance si připomínáme 16. 11., respekt si zaslouží všichni lidé okolo nás. Dne 13. 10. 1781 vydal císař Josef II. tzv. toleranční patent, ten zaručoval svobodu vyznání. V dnešní době vztahujeme toleranci nejen k lidem jiného náboženského vyznání, ale i jiné barvy pleti, kultury apod. Stejné uznání si ale zaslouží každý, kdo je „jiný“, tedy také lidé s handicapem.
I my jsme si s páťáky připomněli, co je důležité vědět o toleranci v životě, možná si to ani neuvědomujeme, ale tolerujeme každý den něco (tedy snad).
Děti se rozdělily do skupinek a pracovaly společně, i toto je tolerance, každá ze skupinek si vytvořila myšlenkovou mapu na téma tolerance. Potom jsme se společně zamysleli nad tématem komunikace mezi lidmi, dětmi, děti si udělaly test na asertivní jednání a nakonec dokončily své myšlenkové mapy.

Jana Kmentová