Otevírání Slabikáře

Z pohádky do pohádky. Tak vypadala středa 23. listopadu v 1. třídách. Děti přišly v krásných pohádkových kostýmech a třídy se zaplnily princeznami, královnami, moderními hrdiny jako je Batman, Superman či jiní. Děti měly zvláštní den. Objevily se v říši písmenek v královském městě Písmenkov. V říši vládla Písmenková královna a děti musely splnit těžkou zkoušku složenou ze znalosti písmen, čtení slabik a jednoduchých slov. Její výsost bedlivě sledovala, jak jsou děti šikovné. V odpoledních hodinách děti čekalo překvapení. Získaly zlatý klíček, který umí odemknout Slabikář. Na této slavnosti také nechyběli rodiče dětí, kteří se sami přesvědčili, že si Slabikář opravdu zaslouží.

Dětem přejeme chuť do čtení a poznávání dalších písmen, aby se z nich na konci roku stali opravdoví čtenáři.

Za 1. třídy Jana Křenková