Vánoční charitativní jarmark

Vánoční jarmark nám všem v období pandemie způsobené nemocí covid-19 moc chyběl. S o to větší radostí a nadšením jsme se do příprav pustili letos. Termín jsme si opatrně určili již na podzim, a tak naše plány směřovaly k pátku 2. prosince 2022.

Nic jsme nepodcenili, však bylo potřeba přichystat mnoho věcí. Děti při hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností začaly tvořit drobné dárky, společně jsme hledali možnosti, co vylepšit, žákovský parlament zvažoval, koho a co touto dobročinnou akcí podpořit, dále bylo potřeba nasvítit betlémy, připravit pozvánky a získat si přízeň dobrých lidí. Pomoc nám přislíbilo mnoho rodičů a přátel školy a jejich zájem nás utvrdil v tom, že náš tradiční jarmark má opravdu smysl.

Všechno začalo již brzy ráno. Krabice plné dezertů během chvíle zaplnily náš skromný školní balkónek, chodba a učebny v přízemí se proměnily v prodejní stánky, prostor spojující budovu školy s polytechnickým centrem osvítily betlémy a z auly se stala prostorná kavárna.

Prostory, které jsme vyhradili pro úvodní vystoupení tanečního kroužku Sluníčko a pěveckého sboru Notičky, se úderem čtrnácté hodiny zaplnily návštěvníky jarmarku a my si tiše přáli, abychom mohli školu nafouknout a umožnit všem rodičům a prarodičům užít si příjemnou atmosféru, o kterou se naši umělci postarali. Poté se slova ujala paní ředitelka Dana Krátká a přivítala všechny zúčastněné. Jarmark mohl začít.

Výrobky ve stáncích byly originální, nápadité, vkusné a milé. Malí a mladí prodejci se svými učitelkami nešetřili úsměvy a vlídným slovem a snažili se zákazníkům nabídnout jen to nejlepší. Paleta zákusků, dortíků a buchet v kavárně byla pestrá a lákala ke chvilce potřebného a mnohdy nutného odpočinku. Žáci 9. B nainstalovali na chodbě polytechnického centra fotokoutek, který umožnil všem zájemcům uchovat si dnešní zážitek navždy.

Výrobků ubývalo, únavy přibývalo, a tak jsme v 17 hodin začali naši starou dámu dávat do pořádku. Celý víkend jsme přemýšleli, kolik peněz se nám podařilo utržit. Výslednou částku jsme se dozvěděli až ve středu po bleším trhu, kterým jsme charitativní jarmark definitivně ukončili.

Suma to byla dechberoucí. Celkem se nám díky vám všem podařilo získat 103.047,- Kč.

A závěrem ještě jedna důležitá informace – polovina výtěžku směřuje rovným dílem našemu bývalému žáku Pavlu Kvapilovi, jenž statečně bojuje se zákeřnou svalovou dystrofií, a dvouletému Vašíkovi z Letohradu, který trpí nemocí motýlích křídel. Druhou polovinu z částky získává škola. Žáci přišli s velmi hezkým nápadem nakoupit za tyto peníze lavičky do areálu naší školy a my jsme je v tom rádi podpořili. Těšíme se, až si jimi na jaře zútulníme venkovní prostory a vytvoříme tak dětem zákoutí, kde budou moci trávit nejen polední přestávky.

Děkujeme, že jste nám i letos zachovali přízeň a pomohli jste nám podpořit akci, která má smysl.

Mgr. Naďa Semerádová