Čertovský den na 1. stupni

V adventním čase, tak jak na naší škole bývá zvykem, proběhlo tradiční čertovské vyučování. Na tento den se všichni těší, protože mohou přijít v převlecích čerta, anděla a Mikuláše. Den jsme začali společným setkáním na chodbě. Zapálili jsme druhou svíčku na adventním věnci a společně si zazpívali koledu. V každé třídě bylo potom pro děti připraveno zajímavé netradiční vyučování. Všichni se seznámili s postavou biskupa Mikuláše a jeho dobrými skutky, počítali čertovské řetězy, luštili Mikulášskou osmisměrku, četli příběhy z pekla, skákali v pytlích, házeli bramborou do kotle, vyráběli a kreslili čertíky i andílky… Všichni jsme si užili spoustu legrace. Na každého čekala za splněné úkoly zasloužená odměna. Každou třídu také navštívila mikulášská družina. Hodné děti pochválila a odměnila, darebáky pokárala a ti slíbili, že se polepší. Čertovský den se zkrátka povedl a už se všichni moc těšíme na Vánoce.

M. Jirásková

 

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.