Mikulášský den v 1. třídách

Naší další tradiční akcí je Mikulášský den, i když ve třídách to vypadalo spíše na pekelný sněm a andělský slet. Díky spoustě červených svítících růžků jsme si ráno na chodbě při adventním zpívání připadali jako v pekle. Naštěstí si to Mikuláš se svou družinou pomocníků nespletl a přišel i za námi do třídy. Děti dostaly kromě nadílky také pochvalu za učení a chování, jen musely slíbit, že nebudou při hodinách tolik povídat😊 Celý den jsme pak měli úkoly od čertíků i andílků, počítali jsme sladkosti, ovoce i brambory, četli jsme slova v kotlíků, hráli hry a soutěže. Kdo si chtěl zasloužit čertovský diplom, musel prokázat šikovnost hned v několika veletěžkých disciplínách: přikládání pod kotel, ovládání šklebů, skok do pekla s hříšníkem na zádech, vybírání blech z kožichu nebo pořádný čertí tanec.

Za 1. třídy M. Látrová

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.